ares kinesiology tape france home

Sikça Sorulan Sorular

1. Ares bant ne işe yarar?

Ares Tape aiuta e favorisce il drenaggio linfatico e la circolazione sanguigna, sollevando la pelle della zona trattata. Ne derivano riduzione della fatica muscolare, aumento dell'ampiezza del movimento (ADM), una migliore qualità della contrazione muscolare e delle prestazioni.

2. Bantlama teknikleri için nelere ihtiyacımız vardır?

Ares Bant ve Ares Bant için özel tasarlanmış Ares makası ilk etapta gerekli olan malzemelerdir. Bazı durumlarda bantlama işlemini tamamlamak için yanınızda bantlama işleminde size yardımcı olacak bir kişiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

3. Ares bantı diğer bantlardan ayrıan özellikler ve avantajları nelerdir?

Ares Bant, yüksek kalitede üretilmiş olan ve insan derisi ile aynı esnekliğe sahip olan, su geçirmez ve hava alan, pamuk kumaştan üretilmiştir. Bu kumaş vücut ısısı ile aktif hale gelmektedir. Ayrıca bandın yapısı gereği lateks içermediğinden dolayı  bant hipoalerjenik özellik de taşımaktadır. 

4. Bant uygulaması nasıl yapılır? Bu uygulama zor mudur?

Bantlama tekniklerini uygulamak çok kolaydır.
Kolaylıkla bantları sorunlu bölgeyi kapsayacak büyüklükte uygulayabilirsiniz. Daha iyi sonuç elde etmek için her pakette yer alan Küçük Kullanım Kılavuzu'nu okuyabilirsiniz. Aynı zamanda her bölge için özel olarak hazırlanmış olan internet sitemizde yer alan UYGULAMALARDAN biri olan video klipleri izleyerek de yardım alabilirsiniz.

5. En yüksek seviyede faydalanmak için tavsiye edilen bantlama tavsiyeleri nelerdir?

1. Derinin üzerinde yağ, losyon ve ter olmamalıdır.
2. Uygulamadan sonra bandı aşağıya doğru sıcaklıkla
  aktif hale gelmesi için sürükleyiniz.
3. Bantlama işlemi esnasında deride herhangi bir olmusuz durum oluşmaması için bandı esnetmeyiniz.
4. Herhangi bir aktivite ya da duştan sonra sıcağa duyarlı yapışkanın etkisini göstermesi için aktivite ya da duştan    30 ile 60 dakika önce uygulama yapınız.
5. Deride herhangi bir olmusuzluk olması çok az rastlanan bir durumdur. Ancak çok hassas deriye sahip    hastalarda bu hususa dikkat edilmelidir.

6. Farklı renkteki bantlar arasında işlev olarak fark var mıdır?

Farklı renklerde batlar arasında hiçbir fiziki veya kimyasal fark bulunmamaktadır. Bütün bantların özelliği aynıdır. Renk seçimi kişisel tercihlere ilişkin bir seçimdir!

7. Bant duş esnasında ya da yüzerken uygulanabilir mi?

Evet, duş esnasında ya da yüzerken bant uygulaması yapılabilir. Çünkü Ares bant su geçirmez ve hava alan yapısı sayesinde suya karşı dayanıklıdır.

8. Bant ne kadar kalmalıdır?

Bant birkaç gün derinin üzerinde kalacaktır. Tavsiyemiz 5 günden fazla bandı derinin üzerinde tutmamanız yönündedir. Birkaç gün sonar akrilik yapıya sahip yapışkan daha güçlü olacağı için bandın çıkartılması güçleşebilecektir.

9. Uygulamadan once bant arkasındaki kağıdı nasıl çıkaracağım?

Bandın arkasındaki kağıdı yavaşça çıkartmak için bandı dikey olarak tutun ve işaret parmağınızı bandın üst ucuna koyun. Sonra, geriye doğru çekerek ya da işaret parmağınızı esneterek vücudnuzun önüne doğru itin. Böylece kağıt yapışkan kısmından ayrılacaktır.  Akrilik yapışıtırıcı kısımla olacak herhangi bir dokunuş bandın yapışkan özelliğini kaybetmesine neden olacaktır. Mümkün olduğunca yapışkan kısma az temas etmeye çalışın.

10. Genellikle hangi hallerde bant kullanılmaktadır?

Ares Bant'ın uygulama alanı olarak yüzün üzerinde sağlık sorununu iyileştirici olarak tavsiye edilmektedir. Bu sorunlar arasında diz sakatlanmaları, omuz sakatlanmaları, sırt sakatlanmaları, omuz güçsüzlüğü ve benzeri sorunlar yer almaktadır.

11. Spor yapmadan önce bandı takmalı mıyım?

Eğer önceden bildiğiniz bir sorununuz varsa ya da biraz daha destek ve güç istiyorsanız çalışma yapmadan once önleyici ve destekleyici amaçla bandı uygulayabilirsiniz.

12. Uygulamadan önce bandın köşelerini yuvarlamalımıyım?

Bandın köşelerini uygulamadan önce yuvarlamak gerekli değildir. Yuvarlama işlemi bandın daha uzun uyuglanabilmesini sağlamaktadır. Diğer türlü bandın köşeleri daha hızlı şekilde aşınabilir.

13. Bant kırıkların iyleşmesinde yardımcı olabilir mi?

Bant, kırıkların iyileşmesi konusunda iyi bir çözüm olmamaktadır. Kırık olması hlainde doktorunuzla görüşünüz ya da tıbbi destek alınız.

14. Bantlamadan önce uygulama yapılcak bölgeyi tıraş etmem gerekir mi?

Bazı kişiler için, vücut kılı yapışmayı engelleyebilecek bir durum teşkil etmektedir. Böyle bir durumda vücut kıllarınızı tıraş ediniz.

15. Bandı tek başına uygulayabilir miyim?

Bandı uygulamak çok kolaydır ve rahat uygulama için birkaç deneme yeterli olacaktır. Bacak altı uygulamaları kendiniz yapabilirsiniz. Boyun, sırt ve omuz uygulamalarında ise yanınızdaki kişinin yardımı gerekmektedir.

16. Bandı etkili olarak deriden nasıl çıkartabilirim?

Bandı daha kolay çıkartmak için genellikle duş aldıktan sonra ya da bandın nemli olduğu anı tercih ediniz. Öncelikle üst kısmı çıkartmak en iyi yoldur. Böylece vücut kıllarının yönünde bir çıkartma yaparak daha rahat edebilirsiniz.

17. Birden fazla kat bandı deriye uygulayabilir miyim?

Birden çok kat bandı uyguladığınız zaman öncelikle etkinin görülmesini istediğiniz yere uygulamayı yapınız. Diğer katmanlar önceki katmanların etkisini azaltabilir. Bu açıdan "daha az daha iyi" düşüncesi bandı uygularken de geçerlidir. Daha az kat bant ve daha az gerilmiş bant uygulanması daha iyi olacaktır. 

18. Bandı neden kas ya da eklemlerin gergin olduğu zaman uygulamam gerekiyor?

Bütün basit uygulama tekniklerinde, kas veya eklemlerin gergin durumda olması ve bandın da gerektiği kadar yani yapısının sahip olduğu gerginlikte olması gerekmektedir. Deri kalktıkça Ares bant kıvrımlar yapacaktır. Bu kıvrımlar uygulama sırasında ya da normal bir hareket esnasında ortaya çıkabilir. Bu kıvrımların oluşması ile kan dolaşımı ve lenfomatik akım açısından da hızlanma söz konusu olacaktır.

19. Neden uygulamaların birçoğunda bandı esnetmemem gerekiyor?

Bütün uygulamaların yanında özellikle ağrı giderme amaçlı yapılan uygulamalar esnasında Ares bandın mümkün olduğu kadar az gerilimle uygulanması gerekmektedir. Çünkü eğer bant gergin olursa bandın etkileri de gerginlik oranında azalacaktır.

20. Kinesyoloji bant ile klasik atlet bantları arasındaki farklar nelerdir?

Klasik atletik bantlama işleminde , düzgün bir uygulama için mümkün olduğunca esnemek gerekmektedir. Böylece bant da aynı zamanda  daha fazla gerileceği için hareket kabiliyetini azaltacak ve yaralanma durumunun çıkması daha sık olacaktır.

21. Uygulama kısmında yer almayan bir bölgeye kas ağrısı durumunda nasıl uygulama yapacağım?

Basit olarak bant ağrıyan her bölgeye uygulanabilir. Lütfen basit uygulama için şu adımları izleyiniz.

1) Ağrı bölgesine uygulama yapmak için derinin ve ağrıyan bölgedeki kasların tamamen gerilmiş olması    gerekmektedir. Bandı germeyiniz ve 3-5 gün çıkartmayınız.
2) Bandın uzunluğu ölçüldükten ve gerekli yerdeki kas gerildikten sonra bandı kesiniz.
3) Bantlama işleminden sonra kıvrımlar görmeniz normal ve doğru olanıdır. Bazı uygulama hallerinde kıvrımlar    görülmeyebilir.

22. Ares bantı nereden satın alabilirim?

Ares bandı dünya çapında yer alan iş ortaklarımızdan temin edebilirsiniz. Eğer bölgenizde bir iş ortağımız mevcut değilse Ares bandınızı doğrudan bizden temin edebilirsiniz.

 

UYGULAMALAR
 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR(Klinik)

Ön Boyun Ağrısı
Lateral Boyun Ağrısı
Posterior Boyun Ağrısı 1
Posterior Boyun Ağrısı 2
Boyun Tutulması
Boyun & Omuz 1
Boyun & Omuz 2
Posterior Üst Omuz
Genel Omuz Ağrısı 1
Genel Omuz Ağrısı 2
Omuz Ezilmesi
Biseps
Üç Başlı Kol Kası

İntern Dirsek Ağrısı 1
İntern Dirsek Ağrısı 2
Lateral Dirsek Ağrısı 1
Lateral Dirsek Ağrısı 2
Genel Bilek
Karpal Tünel Sendromu
Dış Kol Altı 1
Dış Kol Altı 2
İç Alt Kol
Başparmak Ağrısı
Parmak Ağrısı

Sırtın Altı 1
Sırtın Altı 2
Sırtın Altı 3
Sırtın Altı 4
Sırt & Omuz Ağrısı
Sırtın Üstü 1
Sırtın Üstü 2
Abdomen 1
Abdomen 2
Abdomen 3
Abdomen 4
Kaburga Ağrısı 1
Kaburga Ağrısı 2
Kuyruk Sokumu
Göğüs Ağrısı 1
Göğüs Ağrısı 2

Kalça 1
Kalça 2
Kalça Eklemi
Uyluğun Adaleleri
Ön Uyluk 1
Ön Uyluk 2
Posterior Uyluk 1
Posterior Uyluk 2
Kasık Çekmesi
Kasık Çekmesi (Video)

Diz Ağrısı 1
Diz Ağrısı 2
Diz Ağrısı 3
Diz Ağrısı 4
Diz Ağrısı 5
Diz Ağrısı (Video)
Patella Ağrısı 1
Patella Ağrısı 2
İntern Diz Ağrısı
Lateral Diz Ağrısı
Baldır Ağrısı
Baldır Ağrısı (Video)
Baldır Ateli
Aşil 1
Aşil 2
Aşil 3
Aşil (Video)

İntern Ayak bileği Burkulması
Lateral Ayak Bileği Burkulması
Ayak baş parmağı
Halluks Valgus
Taban Ağrısı 1
Taban Ağrısı 2
Planter Fasiit

Zedelenme ve Morluk
Hazımsızlık
Donmuş Omuz
Aşırı kullanma nedeniyle Omuz Ağrısı
Interkostal Nevralji
Dirseğin Romatizması
Bilek Romatizması
Parmağın Romatizması
Dizin Romatizması
Ayak bileğinin Romatizması
Tenisçi Dirseği
Golf Dirseği
Başparmak Tendiniti
Baldır Şişmesi
Baldır Krampı
Düz Ayaklar
                       

          Copyright 2010 AresTape - All Rights Reserved